Make your own free website on Tripod.com
Seznam podle organizace

Zde je seznam, řazený podle organizace - nejdříve StB Prahy a Středočeského kraje, dále seznam všech příslušníků Stb 9.-12. odboru II. správy SNB pro BOJ S VNITŘNÍM NEPŘÍTELEM. Odkazy u jednotlivých jmen vedou na stránky s fotografiemi a osobními údaji vždy maximálně 14-ti osob. U kterých existuje výpis z obch. rejstříku, je možné využít odkaz u fotografie. K těmto výpisům se lze dostat také rovnou z abecedního seznamu - z kolonky "Výpis z OR"

Stránky s fotografiemi a výpisy z OR
Strana 1
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8
Strana 9
Strana 10
Strana 11
Strana 12
Strana 13
Strana 14
Strana 15
Strana 16
Strana 17

Funkce
VSRS=vedoucí starší referent specialista
SRS=starší referent specialista
SR=starší referent

Seznam příslušníků StB Prahy a Středočeského kraje
Vedení S StB Praha a Sčk
HODNOST TITUL PŘÍJMENÍ JMÉNO FUNKCE DATUM NAR. MÍSTO NAR.
plk. JUDr. Bytčánek Jiří náčelník správy StB Prahy a Sč kraje
2. ODBOR: vedení
kpt. Jaroch Vladimír náčelník 24.5.1947 Úvaly
mjr. JUDr. Šípek Zdeněk zástupce 1.10.1949
mjr. JUDr. Novotný František zástupce 27.6.1947
vnitřní skupina
mjr. JUDr. Dolanský Jan SRS analytik 31.8.1941 Praha
kpt. Bůžek Pavel SRS 27.2.1951 Kladno
1.ODDĚLENÍ: církev, sekty
kpt. JUDr. Karel Jan VSRS 26.3.1955 Nymburk
npor. Svoboda Otakar SR 12.12.1953
kpt. Zeman Jindřich SR 30.3.1951 Praha
prap. Zajícová Ivana SR 24.10.1958 Kladno
npor. Koželuh Jiří SRS 26.2.1952 Nový Bydžov
por. Frídl Miloslav SR 24.1.1955 Mělník
kpt. Jíra Zdeněk SR 5.10.1950 J.Hradec
ppor. Beránek Vladimír SR 19.3.1960 Nymburk
npor. Irovský Ladislav SR 16.4.1957 Nové Město na Moravě
kpt. Volf Stanislav SR 7.10.1947 Kladno
kpt. Pelc Karel SRS 23.10.1953 Kladno
2. ODDĚLENÍ: antisocialistické síly
npor. Ing. Brožek Miloš VSRS 22.11.1956 Praha
por. RNDr. Janovský Zdeněk SR 21.2.1953
por. Gärtner Karel SR 27.10.1955 Praha
npor. Ing. Budil Ivan SR 17.10.1957 Praha
kpr. Doubek Jaroslav SR 28.7.1954 Beroun
npor. Kalina Antonín SR 1.5.1957 Martínkov
por. Hvězda Bohuslav SR 17.10.1956 Rakovník
kpt. Jindra Miloš 31.12.1956 Beroun
kpt. Volek Jaroslav SR 29.5.1947 Praha
kpt. Sůva Stanislav SRS 15.3.1947 Bohosudov
kpt. JUDr. Havlíček František SRS 15.2.1950 Praha
por. Zifčák Ludvík SR 11.1.1960
npor. Pluháček Aleš SR 17.1.1959 Boskovice
pprap. Řezníček Ivo SR 28.5.1965 Rakovník
stržm. Petříček Josef SR 21.11.1965 Čáslav
ppor. Mikulka Jan SR 15.4.1966 Praha
mjr. Bláha František SR 2.4.1945 Praha
kpt. JUDr. Mareček Vladimír SRS 20.8.1953 Slaný
npor. Jakubík Ladislav SR 21.1.1958 Žilina
kpt. Polák Svatopluk SR 25.7.1948 Praha
por. Janák Jindřich SRS 25.3.1958
mjr. JUDr. Prchal Antonín VSRS 19.11.1949 Praha
kpt. PaeDr. Arnošt Petr SRS 18.6.1957 Louny
kpt. JUDr. Beran Petr SR 15.3.1952
3.ODDĚLENÍ: mládež
por. Ing. Herman Luboš SR 11.6.1962 Praha
por. Hrdlička Jaroslav SR 16.1.1956 Podbořany
por. Ing. Pešek Michal SR 17.1.1964 Jičín
pprap. Petr Josef SR 22.2.1965 Kladno
nstržm. Vrbický Petr SR 13.11.1964 Třebíč
kpt. JUDr. Janda Radoslav VSRS 23.3.1953 Praha
kpt. Chudoba Vladimír SR 8.6.1951 Praha
4. ODDĚLENÍ: ideově diverzní centrály
npor. Jačka Pavel SR 3.5.1956 Praha
npor. Kafka Jiří SR 25.4.1946
kpt. Kalina Jan SR 10.8.1953 Praha
npor. Lis Jaroslav SR 29.11.1950 Praha
por. PhDr. Mejsřík Oldřich SR 17.11.1961 Praha
por. Slabý Pavel SR 3.6.1955 Praha
ppor. Voigt Luděk SR 31.12.1962 Slaný
5. ODDĚLENÍ: kultura, zdravotnictví
kpt. JUDr. Lamačka Miloslav VSRS 20.9.1953
por. Beneš Jan SR 11.1.1947 Brsina
mjr. JUDr. Kotál Rudolf SRS 2.1.1952 Kladno
npor. Pešek Gustav SR 6.3.1955 Praha
kpt. Stromský Oldřich SR 9.5.1951
kpt. Štůr Juraj SR 17.5.1955 Praha
kpt. Všetička Jan SR 30.9.1955 Krnov
nstržm. Zeman Ivan SR 31.8.1963 Zábřeh na Moravě
nstržm. Petr Dušan SR 29.4.1965 Nový Jičín
6. ODDĚLENÍ: bývalí pracovníci MZV, ČSLA a MV
kpt. JUDr. Kobrle Lubomír VSRS 2.9.1949
npor. Albrecht Lubomír SR 26.7.1948 Jičín
mjr. Babický František SRS 4.1.1946 Nový Bydžov
npor. Dörfl Josef SR 12.11.1946 Netřeba
nstržm. Kuttenberg Radek SR 10.12.1964
kpt. Pech Jaroslav SR 25.4.1952
nstržm. Vyterna Aleš SR 23.4.1961
nstržm. Zouhar Jan SR 28.12.1961 Bruntál
SEZNAM všech příslušníků Stb 9.-12. odboru II. správy SNB
-BOJ S VNITŘNÍM NEPŘÍTELEM
HODNOST TITUL PŘÍJMENÍ JMÉNO FUNKCE DATUM NAR. MÍSTO NAR.
pplk. Ing. Chovanec Miloslav zástupce náč. II. správy SNB
9. ODBOR-kontrarozvědná ochrana církví a náboženských společností
mjr. JUDr. Češelský Josef náčelník 2.11.1946 Kraslice
kpt. JUDr. Štícha František zástupce 11.9.1950 Praha
Vnitřní skupina
npor. Dragoun Zdeněk SRS 11.11.1959
1.ODDĚLENÍ-římskokatolická církev, tajná církev, řehole
mjr. Chvosta Josef VSRS 12.7.1947 Teplá
npor. JUDr. Fikar Karel SRS 12.7.1953 Ludvíkovice
kpt. JUDr. Lataník Vítězslav SRS 12.7.1950 Frýdek-Místek
kpt. JUDr. Olexa Luděk SRS 27.7.1954 Beroun
mjr. Vylášek Vítězslav SRS 23.8.1943 Kostelec
mjr. Prokš Petr SRS 23.5.1947 Praha
pplk. Smola Bohumil SRS 14.2.1935 Mariánské Radčice
kpt. Šudák Miroslav SRS 18.9.1952 Zlín
kpt. JUDr. Teclová Jitka SRS 21.6.1955 Brno
mjr. JUDr. Fritsch Jaroslav SR 12.7.1951 Štramberk
npor. JUDr. Horák František SR 12.9.1952 Č.Budějovice
npor. Sauer Stanislav SR 8.10.1957 Č.Brod
kpt. JUDr. Siažík Miroslav SR 19.1.1949 Horná Maríková
por. JUDr. Šúry Ernest SR 21.11.1956 Dolná Streda
mjr. Galoda Drahoslav SR 11.7.1940 Rosice
2.ODDĚLENÍ-nekatolické církve, náboženské sekty
mjr. JUDr. Vobořil Oldřich VSRS 10.1.1951 Praha
kpt. JUDr. Grnáč Vladimír SRS 30.3.1955 Banská Bystrica
mjr. JUDr. Lesňák Jiří SRS 22.4.1946 Ostrava
npor. Špína Lubomír SRS 10.7.1957 Turnov
mjr. JUDr. Paulus Jiří SRS 25.5.1944 Praha
kpt. Kormaňák Alexej SRS 23.8.1952 Praha
kpt. PhDr. Miškovský Julius SRS 21.11.1955
kpt. Vonášek Jiří SRS 14.9.1950 Vilémov u Kadaně
mjr. Francán Jiří SR 8.5.1952 Praha
kpt. Vodrážková Miroslava SR 2.11.1957 Roudnice
npor. Husáková Hana SR 20.3.1944 Jeneč
10.ODBOR-kontrarozvědné rozpracování nepřátelských seskupení
mjr. JUDr. Žák Petr náčelník 27.2.1950 Labětín
mjr. JUDr. Talián Ivan zástupce 2.6.1949 Praha
Vnitřní skupina
kpt. Koníček Ivan SRS 18.7.1951 Praha
1.ODDĚLENÍ-pravicové, antisocialistické síly, včetně tzv. exkomunistů
mjr. JUDr. Hak František VSRS 14.7.1947 Dvůr Králové
kpt. Kladiva Jiří SRS 23.11.1949 Praha
kpt. Vondráček Luděk SRS 31.12.1950 Praha
npor. Palušák Marián SR 5.11.1954 Košice
mjr. Ritter Jan SR 28.7.1945 Boskovice
kpt. Mašek Vladimír SRS 21.4.1951 Praha
npor. JUDr. Jóš Vladimír SR 17.3.1958 Martin
kpt. JUDr. Kupec Miroslav SR 11.12.1950 Jevany
npor. Šašek Josef SR 10.11.1953 Benešov
mjr. Schwarz Karel SR 18.7.1945 Praha
npor. Stýblo Stanislav SR 13.4.1957 Liberec
2.ODDĚLENÍ-letáky, teror, ochrana ČSL, ČSS, odborů
mjr. JUDr. Majtner Jaromír VSRS 23.11.1950 Olomouc
mjr. Janovský Pavel SRS 1.6.1948 Rumburk
kpt. JUDr. Stachovský Vítězslav SRS 30.9.1949 Uherské Hradiště
mjr. JUDr. Viták Karel SRS 6.4.1951 Klatovy
mjr. JUDr. Novák Zdeněk SRS 10.7.1949 Opava
kpt. JUDr. Machatý Miloslav SRS 9.11.1944 Brno
kpt. JUDr. Knot Miloš SR 4.1.1954 Rakovník
pprap. Mitisková Jitka SR 24.3.1957 Praha
3.ODDĚLENÍ-stážisté, stipendisté, ochrana mírového a ekologického hnutí
pplk. JUDr. Kopinec Milan VSRS 22.2.1944 Žilina
mjr. Hataš Jan 28.7.1950 Kladno
mjr. Kohout Květoslav SRS 25.11.1944 Zahrádka u Ledče n. Sáz.
mjr. JUDr. Novotný Vladimír SRS 19.5.1951 Ledeč n. Sáz.
mjr. JUDr. Vajda Zdeněk SR 12.1.1949 Tlmače
kpt. JUDr. Zitko Zdeněk SRS 26.1.1953 Praha
kpt. JUDr. Bělík Petr SRS 10.2.1948 Vacenovice
kpt. JUDr. Záhoř Karel SRS 12.9.1952 Domažlice
mjr. JUDr. Kopal Vladimír SR 17.3.1949 Praha
npor. JUDr. Lieblová Irena SR 11.3.1961 Praha
pprap. Lacina Jan SR 27.8.1957 Praha
kpt. Mlejnek Antonín SR 20.4.1951 Praha
kpt. JUDr. Pršal Vlastimil SR 24.9.1951 Louny
kpt. Ing. Málek Miloslav SR 3.12.1951 Praha
11.ODBOR-kontrarozvědná ochrana mládeže, vědy, školství a kultury
mjr. JUDr. Hájek Roman náčelník 16.6.1954 Hradec Králové
mjr. JUDr. Hnídek František zástupce 21.6.1948 Jablonec n. Nisou
Vnitřní skupina
kpt. JUDr. Vokrouhlík Petr SRS 3.10.1954
1.ODDĚLENÍ-mládež
kpt. JUDr. Hrůza Ivan VSRS 3.8.1954 Praha
mjr. Špringer René SRS
pplk. JUDr. Teclová Jan SR 7.5.1941 Praha
kpt. Kovář Ladislav SRS 22.2.1954 Boskovice
mjr. Švec Jaromír SR 2.11.1945 Vodňany
mjr. Douša Milan SRS 19.5.1947 Kladno
npor. JUDr. Malík Arnošt SR 10.5.1957 Boskovice
npor. JUDr. Sklenář Václav SR 12.11.1955 Praha
kpt. JUDr. Žák Jaroslav SR 3.7.1957 Karlovy Vary
2.ODDĚLENÍ-vysoké školy, ČSAV
mjr. Brejcha Alexandr VSRS 2.9.1952 Praha
mjr. JUDr. Balko Lubomír SRS 8.8.1953 Kalameny
mjr. JUDr. Košař Josef SRS 21.6.1952 Rokycany
kpt. Ing. Matušínský Jiří SRS 14.9.1953 Praha
kpt. JUDr. Kucian Miloš SR 16.5.1955 Humpolec
por. Vlk Jan SR 16.10.1948 Praha
npor. Vyhnánek Karel SR 13.5.1955 Praha
3.ODDĚLENÍ-kultura, zdravotnictví
mjr. JUDr. Souček Milan VSRS 19.9.1949 Příbram
kpt. Černý Otakar SRS 22.7.1954 Hradec Králové
pplk. Ježek Jiří SRS 8.1.1937 Plzeň
kpt. JUDr. Beníšek Pavel SRS 9.11.1951 Liberec
mjr. JUDr. Kaidl Pavel SRS 20.5.1947 Šafov, okr. Znojmo
kpt. Papcún Ján SR 21.4.1951 Jaklovice
npor. JUDr. Grois Vlastimil SR 8.6.1945 Kuchařovice
mjr. JUDr. Jandlová Marie SR 30.12.1946 Přerov
npor. Němec Vojtěch SR 29.11.1957 Boskovice
4.ODDĚLENÍ-sport, novináři
mjr. JUDr. Borkovec Rudolf VSRS 21.7.1947 Ledvice
npor. Baloun Ivan SRS 6.1.1950 Praha
por. Hajs Miloslav SR 1.6.1954 Praha
kpt. JUDr. Verner Miroslav SRS 31.7.1950 Louny
mjr. JUDr. Šubrt Břetislav SR 25.2.1948 Nelahozeves
mjr. Lála Zbyněk SR 3.8.1947 Praha
npor. Suranič Jan SR 24.1.1954 Michalovce
pplk. JUDr. Sedlák Rostislav SR 24.8.1940 Slavíč
12.ODBOR-kontrarozvědné rozpracování ideodiverzních center a emigrantských seskupení
pplk. Dvořák Jaroslav náčelník 8.10.1944 Častolovice nad Orlicí
pplk. Šíma Václav zástupce 20.11.1936 Kladno
Vnitřní skupina
por. JUDr. Malina Petr SRS 25.11.1959 Vítkov
1.ODDĚLENÍ-ideodiverzní centra
pplk. JUDr. Černý Josef VSRS
mjr. Mareš Milan SRS 13.6.1951 Ústí nad Labem
kpt. Slanina Jiří SRS 14.4.1956 Havlíčkův Brod
mjr. Zeman Jiří SRS 10.12.1946 Vroutek
kpt. Beránek Miloslav SRS 11.11.1954 Plzeň
kpt. Lánský Vladimír SRS 17.3.1948 Horní Nová Ves
kpt. Lukášek Václav SRS 27.10.1952 Slaný
kpt. Majerech Stanislav SR 29.12.1940 Červený Kameň
2.ODDĚLENÍ-antisovětská centra (OUN,NTS), maďarský a ukrajinský nacionalismus, slovenský separatismus
mjr. Volf Jiří SR 11.1.1949 Písek
mjr. Ulč Jaromír VSRS 20.5.1950 Plzeň
kpt. JUDr. Leško Ján SRS 24.2.1951 Kladzany
npor. JUDr. Futó František SRS 26.10.1960 Radzovce
mjr. Maletínský Václav SRS 4.9.1942 Vlachovice
mjr. Pešík František SRS 22.9.1952 Kutná Hora
kpt. JUDr. Spurný František SRS 8.7.1953 Rakovník
mjr. JUDr. Buleca Vasil SR 12.6.1948 Česká Lípa
kpt. Čiernik Vladimír SR 25.2.1952 Komárno
3.ODDĚLENÍ-stážisté, stipendisté, ochrana mírového a ekologického hnutí
mjr. JUDr. Vondruška Jaroslav VSRS 26.10.1951 Benešov
kpt. Hank Josef 23.6.1951 Kadov
mjr. JUDr. Šedina Vladimír SRS 16.4.1949 Praha
kpt. JUDr. Loukota Oldřich SRS 8.12.1956 Rokycany
kpt. JUDr. Novotný Karel SRS 1.6.1950 Praha
npor. JUDr. Sobotová Růžena SRS 16.12.1956 Praha
kpt. Ing. Šanda Jan SR 12.10.1946 Písek
kpt. JUDr. Jirků Pavel SR 15.9.1951 Praha