Seznam příslušníků StB Prahy a Středočeského kraje |
Vedení S StB Praha a Sčk |
HODNOST |
TITUL |
PŘÍJMENÍ |
JMÉNO |
FUNKCE |
DATUM NAR. |
MÍSTO NAR. |
plk. |
JUDr. |
Bytčánek |
Jiří |
náčelník správy StB Prahy a Sč kraje |
|
|
2. ODBOR: vedení |
kpt. |
|
Jaroch |
Vladimír |
náčelník |
24.5.1947 |
Úvaly |
mjr. |
JUDr. |
Šípek |
Zdeněk |
zástupce |
1.10.1949 |
|
mjr. |
JUDr. |
Novotný |
František |
zástupce |
27.6.1947 |
|
vnitřní skupina |
mjr. |
JUDr. |
Dolanský |
Jan |
SRS analytik |
31.8.1941 |
Praha |
kpt. |
|
Bůžek |
Pavel |
SRS |
27.2.1951 |
Kladno |
1.ODDĚLENÍ: církev, sekty |
kpt. |
JUDr. |
Karel |
Jan |
VSRS |
26.3.1955 |
Nymburk |
npor. |
|
Svoboda |
Otakar |
SR |
12.12.1953 |
|
kpt. |
|
Zeman |
Jindřich |
SR |
30.3.1951 |
Praha |
prap. |
|
Zajícová |
Ivana |
SR |
24.10.1958 |
Kladno |
npor. |
|
Koželuh |
Jiří |
SRS |
26.2.1952 |
Nový Bydžov |
por. |
|
Frídl |
Miloslav |
SR |
24.1.1955 |
Mělník |
kpt. |
|
Jíra |
Zdeněk |
SR |
5.10.1950 |
J.Hradec
|
ppor. |
|
Beránek |
Vladimír |
SR |
19.3.1960 |
Nymburk |
npor. |
|
Irovský |
Ladislav |
SR |
16.4.1957 |
Nové Město na Moravě |
kpt. |
|
Volf |
Stanislav |
SR |
7.10.1947 |
Kladno |
kpt. |
|
Pelc |
Karel |
SRS |
23.10.1953 |
Kladno |
2. ODDĚLENÍ: antisocialistické síly |
npor. |
Ing. |
Brožek |
Miloš |
VSRS |
22.11.1956 |
Praha |
por. |
RNDr. |
Janovský |
Zdeněk |
SR |
21.2.1953 |
|
por. |
|
Gärtner |
Karel |
SR |
27.10.1955 |
Praha |
npor. |
Ing. |
Budil |
Ivan |
SR |
17.10.1957 |
Praha |
kpr. |
|
Doubek |
Jaroslav |
SR |
28.7.1954 |
Beroun |
npor. |
|
Kalina |
Antonín |
SR |
1.5.1957 |
Martínkov |
por. |
|
Hvězda |
Bohuslav |
SR |
17.10.1956 |
Rakovník |
kpt. |
|
Jindra |
Miloš |
|
31.12.1956 |
Beroun |
kpt. |
|
Volek |
Jaroslav |
SR |
29.5.1947 |
Praha |
kpt. |
|
Sůva |
Stanislav |
SRS |
15.3.1947 |
Bohosudov |
kpt. |
JUDr. |
Havlíček |
František |
SRS |
15.2.1950 |
Praha |
por. |
|
Zifčák |
Ludvík |
SR |
11.1.1960 |
|
npor. |
|
Pluháček |
Aleš |
SR |
17.1.1959 |
Boskovice |
pprap. |
|
Řezníček |
Ivo |
SR |
28.5.1965 |
Rakovník |
stržm. |
|
Petříček |
Josef |
SR |
21.11.1965 |
Čáslav |
ppor. |
|
Mikulka |
Jan |
SR |
15.4.1966 |
Praha |
mjr. |
|
Bláha |
František |
SR |
2.4.1945 |
Praha |
kpt. |
JUDr. |
Mareček |
Vladimír |
SRS |
20.8.1953 |
Slaný |
npor. |
|
Jakubík |
Ladislav |
SR |
21.1.1958 |
Žilina |
kpt. |
|
Polák |
Svatopluk |
SR |
25.7.1948 |
Praha |
por. |
|
Janák |
Jindřich |
SRS |
25.3.1958 |
|
mjr. |
JUDr. |
Prchal |
Antonín |
VSRS |
19.11.1949 |
Praha |
kpt. |
PaeDr. |
Arnošt |
Petr |
SRS |
18.6.1957 |
Louny |
kpt. |
JUDr. |
Beran |
Petr |
SR |
15.3.1952 |
|
3.ODDĚLENÍ: mládež |
por. |
Ing. |
Herman |
Luboš |
SR |
11.6.1962 |
Praha |
por. |
|
Hrdlička |
Jaroslav |
SR |
16.1.1956 |
Podbořany |
por. |
Ing. |
Pešek |
Michal |
SR |
17.1.1964 |
Jičín |
pprap. |
|
Petr |
Josef |
SR |
22.2.1965 |
Kladno |
nstržm. |
|
Vrbický |
Petr |
SR |
13.11.1964 |
Třebíč |
kpt. |
JUDr. |
Janda |
Radoslav |
VSRS |
23.3.1953 |
Praha |
kpt. |
|
Chudoba |
Vladimír |
SR |
8.6.1951 |
Praha |
4. ODDĚLENÍ: ideově diverzní centrály |
npor. |
|
Jačka |
Pavel |
SR |
3.5.1956 |
Praha |
npor. |
|
Kafka |
Jiří |
SR |
25.4.1946 |
|
kpt. |
|
Kalina |
Jan |
SR |
10.8.1953 |
Praha |
npor. |
|
Lis |
Jaroslav |
SR |
29.11.1950 |
Praha |
por. |
PhDr. |
Mejsřík |
Oldřich |
SR |
17.11.1961 |
Praha |
por. |
|
Slabý |
Pavel |
SR |
3.6.1955 |
Praha |
ppor. |
|
Voigt |
Luděk |
SR |
31.12.1962 |
Slaný |
5. ODDĚLENÍ: kultura, zdravotnictví |
kpt. |
JUDr. |
Lamačka |
Miloslav |
VSRS |
20.9.1953 |
|
por. |
|
Beneš |
Jan |
SR |
11.1.1947 |
Brsina |
mjr. |
JUDr. |
Kotál |
Rudolf |
SRS |
2.1.1952 |
Kladno |
npor. |
|
Pešek |
Gustav |
SR |
6.3.1955 |
Praha |
kpt. |
|
Stromský |
Oldřich |
SR |
9.5.1951 |
|
kpt. |
|
Štůr |
Juraj |
SR |
17.5.1955 |
Praha |
kpt. |
|
Všetička |
Jan |
SR |
30.9.1955 |
Krnov |
nstržm. |
|
Zeman |
Ivan |
SR |
31.8.1963 |
Zábřeh na Moravě |
nstržm. |
|
Petr |
Dušan |
SR |
29.4.1965 |
Nový Jičín |
6. ODDĚLENÍ: bývalí pracovníci MZV, ČSLA a MV |
kpt. |
JUDr. |
Kobrle |
Lubomír |
VSRS |
2.9.1949 |
|
npor. |
|
Albrecht |
Lubomír |
SR |
26.7.1948 |
Jičín |
mjr. |
|
Babický |
František |
SRS |
4.1.1946 |
Nový Bydžov |
npor. |
|
Dörfl |
Josef |
SR |
12.11.1946 |
Netřeba |
nstržm. |
|
Kuttenberg |
Radek |
SR |
10.12.1964 |
|
kpt. |
|
Pech |
Jaroslav |
SR |
25.4.1952 |
|
nstržm. |
|
Vyterna |
Aleš |
SR |
23.4.1961 |
|
nstržm. |
|
Zouhar |
Jan |
SR |
28.12.1961 |
Bruntál |
SEZNAM všech příslušníků Stb 9.-12. odboru II. správy SNB -BOJ S VNITŘNÍM NEPŘÍTELEM |
HODNOST |
TITUL |
PŘÍJMENÍ |
JMÉNO |
FUNKCE |
DATUM NAR. |
MÍSTO NAR. |
pplk. |
Ing. |
Chovanec |
Miloslav |
zástupce náč. II. správy SNB |
|
|
9. ODBOR-kontrarozvědná ochrana církví a náboženských společností |
mjr. |
JUDr. |
Češelský |
Josef |
náčelník |
2.11.1946 |
Kraslice |
kpt. |
JUDr. |
Štícha |
František |
zástupce |
11.9.1950 |
Praha |
Vnitřní skupina |
npor. |
|
Dragoun |
Zdeněk |
SRS |
11.11.1959 |
Aš |
1.ODDĚLENÍ-římskokatolická církev, tajná církev, řehole |
mjr. |
|
Chvosta |
Josef |
VSRS |
12.7.1947 |
Teplá |
npor. |
JUDr. |
Fikar |
Karel |
SRS |
12.7.1953 |
Ludvíkovice |
kpt. |
JUDr. |
Lataník |
Vítězslav |
SRS |
12.7.1950 |
Frýdek-Místek |
kpt. |
JUDr. |
Olexa |
Luděk |
SRS |
27.7.1954 |
Beroun |
mjr. |
|
Vylášek |
Vítězslav |
SRS |
23.8.1943 |
Kostelec |
mjr. |
|
Prokš |
Petr |
SRS |
23.5.1947 |
Praha |
pplk. |
|
Smola |
Bohumil |
SRS |
14.2.1935 |
Mariánské Radčice |
kpt. |
|
Šudák |
Miroslav |
SRS |
18.9.1952 |
Zlín |
kpt. |
JUDr. |
Teclová |
Jitka |
SRS |
21.6.1955 |
Brno |
mjr. |
JUDr. |
Fritsch |
Jaroslav |
SR |
12.7.1951 |
Štramberk |
npor. |
JUDr. |
Horák |
František |
SR |
12.9.1952 |
Č.Budějovice |
npor. |
|
Sauer |
Stanislav |
SR |
8.10.1957 |
Č.Brod |
kpt. |
JUDr. |
Siažík |
Miroslav |
SR |
19.1.1949 |
Horná Maríková |
por. |
JUDr. |
Šúry |
Ernest |
SR |
21.11.1956 |
Dolná Streda |
mjr. |
|
Galoda |
Drahoslav |
SR |
11.7.1940 |
Rosice |
2.ODDĚLENÍ-nekatolické církve, náboženské sekty |
mjr. |
JUDr. |
Vobořil |
Oldřich |
VSRS |
10.1.1951 |
Praha |
kpt. |
JUDr. |
Grnáč |
Vladimír |
SRS |
30.3.1955 |
Banská Bystrica |
mjr. |
JUDr. |
Lesňák |
Jiří |
SRS |
22.4.1946 |
Ostrava |
npor. |
|
Špína |
Lubomír |
SRS |
10.7.1957 |
Turnov |
mjr. |
JUDr. |
Paulus |
Jiří |
SRS |
25.5.1944 |
Praha |
kpt. |
|
Kormaňák |
Alexej |
SRS |
23.8.1952 |
Praha |
kpt. |
PhDr. |
Miškovský |
Julius |
SRS |
21.11.1955 |
|
kpt. |
|
Vonášek |
Jiří |
SRS |
14.9.1950 |
Vilémov u Kadaně |
mjr. |
|
Francán |
Jiří |
SR |
8.5.1952 |
Praha |
kpt. |
|
Vodrážková |
Miroslava |
SR |
2.11.1957 |
Roudnice |
npor. |
|
Husáková |
Hana |
SR |
20.3.1944 |
Jeneč |
10.ODBOR-kontrarozvědné rozpracování nepřátelských seskupení |
mjr. |
JUDr. |
Žák |
Petr |
náčelník |
27.2.1950 |
Labětín |
mjr. |
JUDr. |
Talián |
Ivan |
zástupce |
2.6.1949 |
Praha |
Vnitřní skupina |
kpt. |
|
Koníček |
Ivan |
SRS |
18.7.1951 |
Praha |
1.ODDĚLENÍ-pravicové, antisocialistické síly, včetně tzv. exkomunistů |
mjr. |
JUDr. |
Hak |
František |
VSRS |
14.7.1947 |
Dvůr Králové |
kpt. |
|
Kladiva |
Jiří |
SRS |
23.11.1949 |
Praha |
kpt. |
|
Vondráček |
Luděk |
SRS |
31.12.1950 |
Praha |
npor. |
|
Palušák |
Marián |
SR |
5.11.1954 |
Košice |
mjr. |
|
Ritter |
Jan |
SR |
28.7.1945 |
Boskovice |
kpt. |
|
Mašek |
Vladimír |
SRS |
21.4.1951 |
Praha |
npor. |
JUDr. |
Jóš |
Vladimír |
SR |
17.3.1958 |
Martin |
kpt. |
JUDr. |
Kupec |
Miroslav |
SR |
11.12.1950 |
Jevany |
npor. |
|
Šašek |
Josef |
SR |
10.11.1953 |
Benešov |
mjr. |
|
Schwarz |
Karel |
SR |
18.7.1945 |
Praha |
npor. |
|
Stýblo |
Stanislav |
SR |
13.4.1957 |
Liberec |
2.ODDĚLENÍ-letáky, teror, ochrana ČSL, ČSS, odborů |
mjr. |
JUDr. |
Majtner |
Jaromír |
VSRS |
23.11.1950 |
Olomouc |
mjr. |
|
Janovský |
Pavel |
SRS |
1.6.1948 |
Rumburk |
kpt. |
JUDr. |
Stachovský |
Vítězslav |
SRS |
30.9.1949 |
Uherské Hradiště |
mjr. |
JUDr. |
Viták |
Karel |
SRS |
6.4.1951 |
Klatovy |
mjr. |
JUDr. |
Novák |
Zdeněk |
SRS |
10.7.1949 |
Opava |
kpt. |
JUDr. |
Machatý |
Miloslav |
SRS |
9.11.1944 |
Brno |
kpt. |
JUDr. |
Knot |
Miloš |
SR |
4.1.1954 |
Rakovník |
pprap. |
|
Mitisková |
Jitka |
SR |
24.3.1957 |
Praha |
3.ODDĚLENÍ-stážisté, stipendisté, ochrana mírového a ekologického hnutí |
pplk. |
JUDr. |
Kopinec |
Milan |
VSRS |
22.2.1944 |
Žilina |
mjr. |
|
Hataš |
Jan |
|
28.7.1950 |
Kladno |
mjr. |
|
Kohout |
Květoslav |
SRS |
25.11.1944 |
Zahrádka u Ledče n. Sáz. |
mjr. |
JUDr. |
Novotný |
Vladimír |
SRS |
19.5.1951 |
Ledeč n. Sáz. |
mjr. |
JUDr. |
Vajda |
Zdeněk |
SR |
12.1.1949 |
Tlmače |
kpt. |
JUDr. |
Zitko |
Zdeněk |
SRS |
26.1.1953 |
Praha |
kpt. |
JUDr. |
Bělík |
Petr |
SRS |
10.2.1948 |
Vacenovice |
kpt. |
JUDr. |
Záhoř |
Karel |
SRS |
12.9.1952 |
Domažlice |
mjr. |
JUDr. |
Kopal |
Vladimír |
SR |
17.3.1949 |
Praha |
npor. |
JUDr. |
Lieblová |
Irena |
SR |
11.3.1961 |
Praha |
pprap. |
|
Lacina |
Jan |
SR |
27.8.1957 |
Praha |
kpt. |
|
Mlejnek |
Antonín |
SR |
20.4.1951 |
Praha |
kpt. |
JUDr. |
Pršal |
Vlastimil |
SR |
24.9.1951 |
Louny |
kpt. |
Ing. |
Málek |
Miloslav |
SR |
3.12.1951 |
Praha |
11.ODBOR-kontrarozvědná ochrana mládeže, vědy, školství a kultury |
mjr. |
JUDr. |
Hájek |
Roman |
náčelník |
16.6.1954 |
Hradec Králové |
mjr. |
JUDr. |
Hnídek |
František |
zástupce |
21.6.1948 |
Jablonec n. Nisou |
Vnitřní skupina |
kpt. |
JUDr. |
Vokrouhlík |
Petr |
SRS |
3.10.1954 |
|
1.ODDĚLENÍ-mládež |
kpt. |
JUDr. |
Hrůza |
Ivan |
VSRS |
3.8.1954 |
Praha |
mjr. |
|
Špringer |
René |
SRS |
|
|
pplk. |
JUDr. |
Teclová |
Jan |
SR |
7.5.1941 |
Praha |
kpt. |
|
Kovář |
Ladislav |
SRS |
22.2.1954 |
Boskovice |
mjr. |
|
Švec |
Jaromír |
SR |
2.11.1945 |
Vodňany |
mjr. |
|
Douša |
Milan |
SRS |
19.5.1947 |
Kladno |
npor. |
JUDr. |
Malík |
Arnošt |
SR |
10.5.1957 |
Boskovice |
npor. |
JUDr. |
Sklenář |
Václav |
SR |
12.11.1955 |
Praha |
kpt. |
JUDr. |
Žák |
Jaroslav |
SR |
3.7.1957 |
Karlovy Vary |
2.ODDĚLENÍ-vysoké školy, ČSAV |
mjr. |
|
Brejcha |
Alexandr |
VSRS |
2.9.1952 |
Praha |
mjr. |
JUDr. |
Balko |
Lubomír |
SRS |
8.8.1953 |
Kalameny |
mjr. |
JUDr. |
Košař |
Josef |
SRS |
21.6.1952 |
Rokycany |
kpt. |
Ing. |
Matušínský |
Jiří |
SRS |
14.9.1953 |
Praha |
kpt. |
JUDr. |
Kucian |
Miloš |
SR |
16.5.1955 |
Humpolec |
por. |
|
Vlk |
Jan |
SR |
16.10.1948 |
Praha |
npor. |
|
Vyhnánek |
Karel |
SR |
13.5.1955 |
Praha |
3.ODDĚLENÍ-kultura, zdravotnictví |
mjr. |
JUDr. |
Souček |
Milan |
VSRS |
19.9.1949 |
Příbram |
kpt. |
|
Černý |
Otakar |
SRS |
22.7.1954 |
Hradec Králové |
pplk. |
|
Ježek |
Jiří |
SRS |
8.1.1937 |
Plzeň |
kpt. |
JUDr. |
Beníšek |
Pavel |
SRS |
9.11.1951 |
Liberec |
mjr. |
JUDr. |
Kaidl |
Pavel |
SRS |
20.5.1947 |
Šafov, okr. Znojmo |
kpt. |
|
Papcún |
Ján |
SR |
21.4.1951 |
Jaklovice |
npor. |
JUDr. |
Grois |
Vlastimil |
SR |
8.6.1945 |
Kuchařovice |
mjr. |
JUDr. |
Jandlová |
Marie |
SR |
30.12.1946 |
Přerov |
npor. |
|
Němec |
Vojtěch |
SR |
29.11.1957 |
Boskovice |
4.ODDĚLENÍ-sport, novináři |
mjr. |
JUDr. |
Borkovec |
Rudolf |
VSRS |
21.7.1947 |
Ledvice |
npor. |
|
Baloun |
Ivan |
SRS |
6.1.1950 |
Praha |
por. |
|
Hajs |
Miloslav |
SR |
1.6.1954 |
Praha |
kpt. |
JUDr. |
Verner |
Miroslav |
SRS |
31.7.1950 |
Louny |
mjr. |
JUDr. |
Šubrt |
Břetislav |
SR |
25.2.1948 |
Nelahozeves |
mjr. |
|
Lála |
Zbyněk |
SR |
3.8.1947 |
Praha |
npor. |
|
Suranič |
Jan |
SR |
24.1.1954 |
Michalovce |
pplk. |
JUDr. |
Sedlák |
Rostislav |
SR |
24.8.1940 |
Slavíč |
12.ODBOR-kontrarozvědné rozpracování ideodiverzních center a emigrantských seskupení |
pplk. |
|
Dvořák |
Jaroslav |
náčelník |
8.10.1944 |
Častolovice nad Orlicí |
pplk. |
|
Šíma |
Václav |
zástupce |
20.11.1936 |
Kladno |
Vnitřní skupina |
por. |
JUDr. |
Malina |
Petr |
SRS |
25.11.1959 |
Vítkov |
1.ODDĚLENÍ-ideodiverzní centra |
pplk. |
JUDr. |
Černý |
Josef |
VSRS |
|
|
mjr. |
|
Mareš |
Milan |
SRS |
13.6.1951 |
Ústí nad Labem |
kpt. |
|
Slanina |
Jiří |
SRS |
14.4.1956 |
Havlíčkův Brod |
mjr. |
|
Zeman |
Jiří |
SRS |
10.12.1946 |
Vroutek |
kpt. |
|
Beránek |
Miloslav |
SRS |
11.11.1954 |
Plzeň |
kpt. |
|
Lánský |
Vladimír |
SRS |
17.3.1948 |
Horní Nová Ves |
kpt. |
|
Lukášek |
Václav |
SRS |
27.10.1952 |
Slaný |
kpt. |
|
Majerech |
Stanislav |
SR |
29.12.1940 |
Červený Kameň |
2.ODDĚLENÍ-antisovětská centra (OUN,NTS), maďarský a ukrajinský nacionalismus, slovenský separatismus |
mjr. |
|
Volf |
Jiří |
SR |
11.1.1949 |
Písek |
mjr. |
|
Ulč |
Jaromír |
VSRS |
20.5.1950 |
Plzeň |
kpt. |
JUDr. |
Leško |
Ján |
SRS |
24.2.1951 |
Kladzany |
npor. |
JUDr. |
Futó |
František |
SRS |
26.10.1960 |
Radzovce |
mjr. |
|
Maletínský |
Václav |
SRS |
4.9.1942 |
Vlachovice |
mjr. |
|
Pešík |
František |
SRS |
22.9.1952 |
Kutná Hora |
kpt. |
JUDr. |
Spurný |
František |
SRS |
8.7.1953 |
Rakovník |
mjr. |
JUDr. |
Buleca |
Vasil |
SR |
12.6.1948 |
Česká Lípa |
kpt. |
|
Čiernik |
Vladimír |
SR |
25.2.1952 |
Komárno |
3.ODDĚLENÍ-stážisté, stipendisté, ochrana mírového a ekologického hnutí |
mjr. |
JUDr. |
Vondruška |
Jaroslav |
VSRS |
26.10.1951 |
Benešov |
kpt. |
|
Hank |
Josef |
|
23.6.1951 |
Kadov |
mjr. |
JUDr. |
Šedina |
Vladimír |
SRS |
16.4.1949 |
Praha |
kpt. |
JUDr. |
Loukota |
Oldřich |
SRS |
8.12.1956 |
Rokycany |
kpt. |
JUDr. |
Novotný |
Karel |
SRS |
1.6.1950 |
Praha |
npor. |
JUDr. |
Sobotová |
Růžena |
SRS |
16.12.1956 |
Praha |
kpt. |
Ing. |
Šanda |
Jan |
SR |
12.10.1946 |
Písek |
kpt. |
JUDr. |
Jirků |
Pavel |
SR |
15.9.1951 |
Praha |