Příslušníci bývalé StB, jejich fotografie a současné podnikatelské aktivity
NOVINKY

29.5.2003 Stanovisko Petra Cibulky k vydání oficiálních seznamů StB
21.3.2003 Tak jsme se konečně dočkali.....
31.5.2002 Jiří Vaněk útočí.....
27.5.2002 Kdo "odstřelil" Petra Cibulku?
22.3.2002 Do menu přidán nový odkaz
1.3.2002 Vladimír Hučín na svobodě
1.11.2001 www.cibulka.cz mimo provoz
23.5.2001 Změna e-mailové adresy
14.5.2001 WWW.CIBULKA.COM
25.4.2001 O CS-Clubu II
22.4.2001 O CS-Clubu I


TOP

29.5.2003
Stanovisko Petra Cibulky k vydání oficiálních seznamů StB

Na stránkách www..vejprtsko.cz najdete na úvodní stránce STANOVISKO PETRA CIBULKY K VYDÁNÍ OFICIÁLNÍCH SEZNAMŮ StB. Kdyby tento odkaz nefungoval, můžete ho najít i zde. Cibulka zde mimo jiné říká:

"S naší komplexní internetovou databází jsou od zveřejnění oficiálních ministerských seznamů StB obrovské problémy. Kontrolu nad touto databází totiž bohužel už před 2 lety získali agenti českých postkomunistických tajných služeb, operujících v USA. Jistý Rostislav "Ross" Hedvicek tuto databázi postupně vyčistil od mnoha dosud aktivních agentů postkomunistické civilní a vojenské rozvědky a jak se zdá, po zveřejnění oficiálních seznamů celou databázi vyřadil z provozu, aniž by mě o tom informoval! Odmítá komunikovat už dva roky jak se mnou, jako majitelem této databáze, tak i se všemi mými přáteli v zahraničí, které jsem požádal, aby z Hedvíčka moji databázi získali zpět a provozovali ji sami. Musím bohužel sebekriticky přiznat, že jsem se stal obětí profesionální zpravodajské hry, kdy tento „největší bojovník proti komunismu" na světovém Internetu získal v kritické situaci na doporučení jistého Martina Škapíka moji důvěru a po čase i tuto databázi, „aby ji zachránil před postkomunistickým režimem České republiky“. Stažení této databáze z Internetu znamená, že dnešní postkomunistická moc se snaží všemi prostředky zabránit svým vlastním občanům porovnávat podvodnou oficiální ministerskou databázi s touto naší relativně autentickou databází. Na druhé straně se pokouší uchránit před odhalením Rostislava Hedvíčka, který by jistě jen velmi těžko vysvětloval, jak je možné, že v mé rozsáhlé databázi dnes chybí lidé, zveřejnění dnes dokonce už i českým ministerstvem vnitra. Opět záleží pouze na nás, jak dlouho si tyto zpravodajské hry, dezinformace a manipulace necháme líbit. Já už mezitím pracuji na obnovení provozu naší autentické databáze i se všemi osobami, které Rostislav Hedvicek nechal vyřadit. Je to jen o penězích, které chybí…"

Už před dvěma lety, 14.5.2001 jsem zde upozorňoval, že s www.cibulka.com není možná vše v pořádku. Teď to potvrzuje i sám Petr Cibulka. Doporučuji přečíst i mé vyprávění o CS-Clubu I a II. Všechno do sebe nepříjemně zapadá.....

TOP

21.3.2003
Tak jsme se konečně dočkali.....

Ministerstvo vnitra zveřejnilo oficiální seznamy spolupracovníků StB.

TOP

31.5.2002
27.5.2002 Jiří Vaněk útočí.....

Tak jsem se dočkal reklamy. Negativní samozřejmě. Jiří Vaněk ze Sydney o mě píše ma svých stránkách (Kopii mám staženou zde - Vaněk totiž mívá ve zvyku někoho napadnout a po čase svúj výplod smaže. Naposledy se to týkalo CS-Clubu.). Citace odsud se zdají být přesné, co ovšem přesné není, jsou Vaňkovy dedukce a tvrzení. V nich se buď šeredně mýlí, nebo jen obyčejně lže.

Vystupuje taky pod jmenem Krebs, Ja Nevim atd

Nikdy jsem nevystupoval pod těmito jmény. Ani pod jiným, než Petr, Petr Altavista (Tak mě překřtil sám Vaněk, což jsem na CS-Clubu i přijal), nebo jinde pod svým pravým jménem.

www.iregion.cz je registrovan zde:
.........

A stranky www.stb.iregion.cz, ktere vede Altavista jsou registrovany na stejne adrese:
.........

Zde opravdu Vaněk nelže, pouze objevuje Ameriku. No comment.....

Vloni anonym Altavista uverejnil na svych strankach "zavazne" sdeleni o financovani serveru www.cibulka.com panem Rostou Hedvickem. Proc to vubec udelal? A proc se tento lotr vubec v tomto sdeleni zminuje o pani Catalanove a panu Bilkovi jako o dezinformatorech?

Po zkušenostech se jmenovanými, kteří umlčovali na CS-Clubu každého kdo se jim opovážil v něčem oponovat, se mi skutečně takto jevili. A jejich nadávky do "anonymních fízlů" a snaha ze mě dostat nějaké jméno skutečně vypadá podezřele. Pokud jsem je osočil neprávem, omlouvám se. Ale jejich hulvátství (zejména Vaňkovo) také o něčem svědčí. Jestli se také zasloužili o něco pozitivního, je jim to ke cti, ale ve světle jejich chování na CS-Clubu (Všichni v jednom šiku proti mě a dalším několika lidem - už si vysloužili přezdívku "boží bojovníci"), ztrácí jejich kladné stránky na věrohodnosti.

Co se týká placení domény CIBULKA.COM - z dnešního pohledu, kdy má Petr Cibulka problémy a jeho původní české stránky nebyly dlouhu v provozu je spíš dobře, že jsou dostupné i jinde. Bylo by ale asi korektní, aby na nich bylo upozornění, že nejsou aktualizovány, protože na ně nemá Petr Cibulka přístup. Nedávno byla uvedena i česká verze na www.cibulka.net. Tato doména opět není registrována Cibulkou. Věřme, že nad ní bude mít Petr Cibulka kontrolu.

Dál následuje "tajný" mail o špatných vlastnostech Vladimíra Měráka. Tento mail už Vaněk uveřejnil na CS-Clubu i se jménem odesilatele. Mám ho ještě v mailboxu. Slušný člověk by si nedovolil něco takového zveřejnit. K obsahu by se měl spíš vyjádřit Vladimír Měrák, pokud bude chtít. Já k tomu mohu říct, že se ke mě choval vždy korektně, dal mi prostor na jím placeném serveru a vycházíme spolu jako přátelé. I když spolu komunikujeme poměrně málo.

A nakonec:

Tohle jsou zajimava slova: odmitl s poukazem, ze se s tim nebude zabyvat, protoze by narazil (1991...). Podobne se vyjadril i anonym Altavista, kdyz vloni zrusil docasne vyhladavac estebaku na svych strankach.

Nevím, co říkal Vladimír Měrák, jisté je jen to, že já jsem žádný vyhledávač nezrušil. Šlo jen o link na vyhledávač, který nebyl můj a byl zrušen jeho autory. A že bych se k tomu vyjadřoval ve smyslu, jaký mi Vaněk podsouvá, není pravda.

TOP

27.5.2002
Kdo "odstřelil" Petra Cibulku?

Po zprávách v oficiálních médiích o stíhání Petra Cibulky za neplacení zákonného pojištění za zaměstnance se začínají objevovat na internetu další, mnohem zajímavější informace. Nejdříve se objevila stránka Cibulkovi, kde jsou soustředěny dokumenty a dopisy týkající se současného Cibulkova trestního stíhání, lustrační osvědčení jeho matky a bývalé manželky Jany a korespondence týkající se Petra Cibulky. Další samostatná stránka obsahuje Cibulkův životopis, dopis jeho matky jemu a manželce a nakonec článek s názvem "Kdo ma zasluhu na seznamech udavacu?" o člověku, který údajně Cibulkovi jeho známé seznamy obstaral.
K oběma těmto stránkám se hlásí Jiří Vaněk ze Sydney, kterého jsem tady již zmiňoval v souvislosti s Hedvíčkovým CS-Clubem.

Naskýtají se tři otázky:
1. Věrohodnost takových dokladů a informací. Zvlášť, když očividně pochází z jednoho zdroje.
2. Kdo a proč tohle všechno spustil právě teď. Vždyť Petr Cibulka už je soudně stíhán zhruba dva roky.
3. Jak je možné, že má někdo přístup k takovým osobnim materiálům.

TOP

22.3.2002
Do menu přidán nový odkaz

Určitě se podívejte na stránky Svědectví o komunismu v letech 1945 - 1990.

TOP

1.3.2002
Vladimír Hučín na svobodě

Bývalý disident a kapitán Bezpečnostní informační služby Vladimír Hučín je od dnešního poledne na svobodě. Rozhodl o tom krajský soud v Olomouci. Ten zároveň neuznal námitky Hučínových obhájců, kteří obvinili z podjatosti přerovský okresní soud.
(Více na www.lidovky.cz)

TOP

1.11.2001
www.cibulka.cz mimo provoz

Podle sdělení Petra Cibulky byly jeho stránky na adrese www.cibulka.cz odpojeny od internetu. Důvodem jsou Cibulkovy finanční problémy, kvůli kterým neměl peníze na placení připojení. Více v mailu, který na Cibulkovu podporu rozesílá Ross Hedvicek.

TOP

23.5.2001
Změna e-mailové adresy

V důsledku problémů s POP přístupem na původní e-mail peta@altavista.net jsem zaregistroval novou adresu peta_altavista@yahoo.com, na kterou mi můžete napsat. Stary e-mail raději nepoužívejte, často se tam nelze dostat ani přes web.

TOP

14.5.2001
WWW.CIBULKA.COM

Zajimalo by mne, jestli je v poradku, ze Hedvicek plati Petru Cibulkovi domenu cibulka.com. Je sice pekne, ze tak muze fungovat vyhledavac na www.cibulka.com, ale jak je to pak s jeho nezavislosti?
Pokud si Hedvicek hodla pestovat v CS-Clubu dezinformatory Vanka, Bilka, Malinu, Catalanovou, Cechuru a podobne, vrha to bohuzel stin i na Petra Cibulku.

Domain Name: CIBULKA.COM
Administrative Contact:
Hedvicek, Ross
ross@olsusa.com
...del...
Technical Contact:
Laakkonen, William
hostmaster@im1.net
...del...
Billing Contact:
Hedvicek, Ross
ross@olsusa.com
...del...
Record last updated on 09-May-2001.
Record expires on 01-May-2002.
Record Created on 01-May-2000.

Vsimnete si, jak jsem diskretni - zadne zneuzitelne osobni udaje....
TOP

25.4.2001
O CS-Clubu II
Tyto útoky na mne a Vladimíra Měráka měly svůj důvod. Byla jím diskuse Vladimíra Měráka s Janou Cibulkovou, píšící do CS-clubu z adresy cibulka@volny.cz. Tato diskuse se týkala Vladimíra Hučína a byla zakončena mailem Jany Cibulkové s názvem "SVOU PRAVDU UHÁJÍME!". V evidentně "ujetém" textu je například napadán Vladimír Měrák z práce pro několik rozvědek najednou. Vzápětí přišel do CS-Clubu mail, v němž se Cibulkovi distancují od adresy cibulka@volny.cz a oznamují zřízení nové, zaručeně pravé adresy cibulka.mail@quick.cz. Toto dementi mělo jednu vadu: bylo totiž odesláno opět z cibulka@volny.cz
Podrobný komentář těchto událostí je na adrese http://www.iregion.cz/temata/publicis/patraci/hucin/20010403ir.php
Zatím nikdo uspokojivě nezodpověděl tyto otázky:

1. Kdo nejméně měsíc psal do CS-Clubu pod jménem Jana Cibulková z adresy cibulka@volny.cz?
2. Proč vůbec Petr Cibulka (nebo kdo to je) používá freemaily (cibulka@volny.cz, cibulka2@volny.cz, cibulka.mail@quick.cz), když má svou doménu a tedy i původně používanou adresu petr@cibulka.cz?
3. Proč se někdo na CS-Clubu snaží ostatním namluvit, že když je Petr Cibulka v Praze, nemůže používat petr@cibulka.cz, která je na serveru v Brně? Viz mail.

Další záhadou jsou tyto texty. Jsou ne adrese http://www.cibulka.cz/akt/index02.htm na kterou neexistuje na www.cibulka.cz žádný odkaz. Byl tam jen několik dnů a pak ho někdo odstranil- proto o textech vím. Poznamka - nekdy 28.-29.4.2001 byl odkaz pridan na HLAVNI STRANKU. Nazyva se "KAMPAŇ BIS PROTI "VNITŘNÍMU NEPŘÍTELI" ZASÁHLA VLADIMÍRA HUČÍNA, PETRA CIBULKU A JEJICH PŘÁTELE DOMA I V ZAHRANIČÍ". Je z nich patrná snaha svést celou věc na někoho od Olomouce (koho asi?), ale spíš to celé vypadá jako nějaká nepodařená provokace. Upozorňuji, že za dotazy na podivné adresy jsem byl vždy v CS-Clubu napadán ze snahy poškodit Petra Cibulku. Opak je pravdou - jeho uspokojivé vysvětlení by mělo rozptýlit pochybnosti a nazvat věci prvým jménem. Poslal jsem také několik dotazů na petr@cibulka.cz, ty ale zůstaly bez odpovědi. Můj osobní názor je ten, že se Petr Cibulka díky nepříliš velké znalosti problematiky internetu mohl dostat pod vliv lidí, kteří se svým jednáním snaží jeho dosavadní činnost zdiskreditovat a zatím se jim to bohužel daří. Jistě k tomu přispívá i politická aktivita Petra Cibulky ve straně Pravý blok, kterou je určitě dost vytížen. Nepřeji Petru Cibulkovi nic jiného, než aby se mu podařilo z této situace se ctí vyjít.

TOP

22.4.2001
O CS-Clubu I
Pro nezasvěcené - CS-Club je mailing-listová konference, kterou založil a vlastní Ross Hedvicek bydlící kdesi na Floridě. Píší sem hodně Češi žijící v cizině, ale je zde i dost lidí z Česka. Vyskytoval jsem se zde od podzimu 1999, kdy jsem se na něj nějak mimochodem přihlásil při jedné krátké korespondenci s Petrem Cibulkou.
Většinou se zde hovoří o poměrech v České republice, a to velmi kriticky, což je opravdu třeba. Líbilo se mi, když tam třeba Hedvicek dal odkaz na své stránky, kde ma naskenované Rudé Právo ve kterém je kompletní seznam lidí, kteří podepsali antichartu. Už méně se mi líbila diskuse o tom, jestli byl Václav Havel v KSČ, nebo ne. Celá tato věc byla založena na chybě v anglické verzi knihy Zdeňka Mlynáře "Mráz přichází z Kremlu". Tuto chybu vysvětlil Zdeněk Mlynář:

"...puvodni text v poznamce o V. Havlovi v me knize 'Mraz prichazi z Kremlu' znel podle pravdy, totiz, ze 'nebyl nikdy clenem KSC'. Tak je to prelozeno v nemeckem i francouzskem vydani a v dalsich cizojazycnich vydanich, pokud obsahuji dodatek o personaliich. [Pozn. do ceskeho vydani Indexu nakonec personalie nezaradil]. Pouze v anglickem vydani doslo k chybe a byl vypusten zapor - misto 'was never' je vytisteno kladne 'was'..."
(odpověď Josefu Škvoreckému, který na toto téma napsal článek do Nového Domova v r. 1997)

Přesto je tato věc dál na Hedvickových stránkách a nevím, že by se Hedvicek k Mlynářovu sdělení nějak vyjádřil.

Poněkud mě také zarazila Hedvickova myšlenka vybombardovat česlou kotlinu a udělat zde parkoviště pro Evropu, což vypadalo sice jako humorná nadsázka týkající se morální a politické situace v Česku, ale víckrát opakovaná už nepůsobí tak nevinně.

Ale aby to nevypadalo, že Hedvicek je ten nejvetsi zloduch - musím říci, že jinak vpodstatě vystupoval v určitých mezích, ve kterých je člověk schopen tolerovat rozdílnost názorů.
Bohužel se na CS-Clubu začali vyskytovat lidé, se kterými veškeré diskuse končí neuvěřitelnou sprostotou a pomluvami. Nejvíc se takto projevuje jistý George Vanek údajně ze Sydney. Výplody jeho mozkovny vypadají takto: Vankova diskuse. Přesto, že jinak je Hedvicek schopen vyřadit z mail listu různé antisemity a podobné lidi, což je mu ke cti, tohoto člověka a ješte několik kultivovanějších, leč Vankovi přitakávajících si zde nechává. Jakákoli diskuse s nimi konči napadením a pomluvou dotyčného. Nebyl jsem sám, kdo to na sobě mohl poznat. Kdo nejde s námi, jde proti nám.
(pokračování příště)

TOP

Archiv


Hledají se
Pod odkazem "!Hledají se!" je seznam neúplných údajů o StBácích, kteří zatím nejsou v seznamu. Jedná se o zatím neověřená data, která mi přišla od lidí, kteří se s nimi nějakým způsobem setkali. Pokud budete znát nějaké podstatné údaje, které zatím chybí (rodné číslo, nebo datum narození, bydliště, fotografie) můžete mi je poslat mailem.
Více na uvedené stránce .


Proč takové ošklivé stránky?

Tyto stránky zveřejňuji jako doplnění k seznamům tajných spolupracovníků StB, protože zájem o osoby příslušníků StB byl od r. 1989 minimální. Mezi spolupracovníky mohou být jak udavači, tak i slušní lidé, kterým to StB vědomě "zavařila" a založila na ně spis o spolupráci. U příslušníků StB není pochyb, o koho šlo.
Podklady pro tento seznam byly získány spojením údajů z časopisu Reflex č. 22/92 a 23/92 a výpisů z obch. rejstříku, publikovaného na Internetu. Protože pod seznamy v Reflexu byla podepsána REDAKCE, nemohu blíže uvést zdroj informací.
Výpisů z obchodního rejstříku je zde poměrně málo, protože byly použity jen ty, u kterých nebylo pochyb o osobě, které se týkaly. Téměř  ve všech případech jde o shodu rodného čísla s datem narození.


Poslední změny:
připomínky můžete zaslat na e-mail:pete_altavista@quick.cz
Counter
Návštěvníků od 27.3.1998
Statistika návštěvnosti těchto stránek:
Statistiky těchto stránek

My URL: http://come.to/stbaci
V3-URL
I got it for free at http://come.to